Jørn Høghs Jubilæumspokal.

Emnepokal for kontinental race.

Pokalen udsættes hvert år på klubbens markprøve.. For at vinde pokalen til ejendom skal den vindes 3 gange med 3 forskellige hunde.

Udsat første gang i 1991.

Vindere af Jørn Høghs Jubilæumspokal:

1991  Søren Back, Tjerrild                                                  Ruhår, Bonnie

1992  Torben Møller, Ebeltoft                                           Ruhår, Andi

1993  Arne Thorup, Gjerrild                                               Korthår, Bruno

1994  Birgitte Højer, Grenå                                                Ruhår Valde

1995  Poul Lauersen, Hørning                                           Ruhår, Orkan

1996  Søren Peter Quist, Allingåbro                                 Klm, King

1997  Ole Hildebrandt, Lyngby                                         Klm, Lyngbylunds Birka

1998  Ole Christensen, Havndal                                       Korthår, Kit

1999  Jan Petersen, Ounbøl                                               Ruhår, Zefyr

2000  Erik Nybæk Nielsen, Skødstrup                              Korthår, Treff

2001  Henning Mørk, Lyngby                                             Ruhår, Petra

2002  Søren Peter Qvist, Allingåbro                                  Klm. Lucky

2003  Marianne Hummelgaard, Grenå                            Gdh, Nikon

2004  Bjarke Hentze, Skødstrup                                        Ruhår, Vallumsøens Ego

2005  Mogens Andersen, Bønnerup                                 Korthår, Rønnings Cato

2006  Claus Storgaard, Allingåbro                                     Ruhår, Dambos Vaks

2007  Tommy Hougaard, Auning                                      Ruhår, Østervangens Aja

2008  Chr. Holm Pedersen, Ryomgård                             Ruhår, Vallumsøens Ilot

2009  Erik Falk Hansen, Ginnerup                                     Ruhår, Østervangens Taroc

2010  Marianne Hummelgaard, Grenå                             Gdh, Sony

2011  Tonny Nielsen, Grenå                                               Klm, Lille Revs Bessie

2012  Flemming Kristensen, Solbjerg                               Klm, Anton

2013  Thorlaif Kjær, Nimtofte                                            Ruhår, Vallumsøens Mulle

2014  Karl Hansen, Risskov                                                Klm, Hedeskovs Junker

2015  Thomas Møller, Thorsager                                      Korthår, Loke

2016  Ikke uddelt

2017  Jacob Sørensen, Fannerup                                      Ruhår, Bildes Kaja 

2018

2019

2020  Ole From Christensen, Skindbjerg                         Korthår, OPhira